Warsztaty Graylog Open

graylog-logo

Każda struktura informatyczna jest inna, ale dzięki wdrożeniu Grayloga można w sposób łatwy i przejrzysty zbierać logi. Wiemy, że wraz z codzienną pracą z rozwiązaniami klasy SYSLOG/SIEM, pojawiają się problemy i pytania, na które często brakuje nam czasu aby znaleźć odpowiedź. Dlatego nasze warsztaty poświęcone są praktycznemu wykorzystaniu rozwiązana Graylog, a całość materiałów treningowych opera się na naszych doświadczeniach i najlepszych praktykach.

Agenda warsztatów

• Wstęp do zarządzania logami
• Graylog – wymagania, architektura oraz różnice w wersjach
• Instalacja i konfiguracja ogólnych ustawień Grayloga
• Zbieranie logów, czyli konfiguracja metod pozyskiwania dzienników zdarzeń.
• Przetwarzanie dzienników zdarzeń, czyli tworzenie strumieni logów, ich parsowanie oraz filtrowanie
• Wizualizacja logów czyli tworzenie czytelnych zestawień tabelarycznych i graficznych
• Konfiguracja alertów i powiadomień.
• Administracja i utrzymanie Graylog'a
• Case Study czyli praktyczne przykłady użycia Graylog

GL-Sreen2

Dlaczego warto uczestniczyć w warsztatach Graylog Open

 

W trakcie warsztatów usystematyzujesz swoją wiedzę na temat logów, tego gdzie można je znaleźć oraz do czego można je wykorzystać. Poznasz podstawowe funkcje systemów klasy SYSLOG/SIEM.

screen
szybciej reaguj

 

W sposób praktyczny poznasz architekturę Grayloga, sposób jego instalacji i konfiguracji. Dowiesz się jak w praktyczny sposób może go wykorzystywać.

 

Nauczysz się jak konfigurować źródła logów (np. syslog, Beats), przetwarzać, a następnie  je wizualizować. Dzięki temu w sposób szybki, zauważysz niepokojące zmiany w swojej infrastrukturze.

Nie trac danych
wprowadz wszystkie dane

 

Wspólnie z trenerem poznasz praktyczne sposoby wykorzystania Grayloga w rzeczywistych sytuacja i zdobędziesz umiejętność budowania wizualizacji i zapytań do systemów jakie wykorzystujesz na co dzień.

Najczęściej zadawane pytania

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Warsztaty z Graylog Open przeznaczone są dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników rozwiązania. Szkolenie jest dedykowane dla pracowników działów IT.

Jaka jest forma warsztatów?

Warsztaty mają formę stacjonarną. Stawiamy na małe, czteroosobowe grupy, gdzie każdy może zadać pytanie i samodzielnie ćwiczyć.

Co zyskuję dzięki warsztatom?

Dzięki warsztatom uczestnicy zdobywają praktyczną umiejętność szybkiego wyszukiwanie logów i ich analizowania w kontekście np. incydentów.

Jak wygląda środowisko szkoleniowe?

Warsztat prowadzony jest z użyciem rozwiązań i usług, które występują w prawdziwej sieci firmowej, np. Fortigate, Cisco, Windows, Linux, ESET, Axence nVision, Active Directory, DNS czy DHCP.

Co jest w cenie warsztatów?

W cenie warsztatów zapewniamy jeden nocleg w hotelu wraz ze śniadaniem oraz pełne wyżywienie podczas trwania szkolenia (przerwy kawowe, obiady i wspólną kolację integracyjną).

Jaki jest koszt warsztatów?

Cena warsztatów to 5000 PLN netto za osobę. Jeżeli Twoja organizacja ma podpisaną z nami ważną umowę serwisową na Graylog'a Open to cena wynosi 3 500 PLN netto za osobę.

Ile czasu trwają warsztaty?

Warsztaty trwają dwa dni, w godzinach między 9-16, co daje nam 14 godzin zajęć.

Gdzie się odbywają warsztaty?

Warsztaty odbywają się stacjonarnie w naszej siedzibie we Wrocławiu.

Czy otrzymam materiały szkoleniowe?

Każdy uczestnik otrzyma podręcznik oraz certyfikat ukończenia warsztatu.

 

Przykładowe wizualizacje danych opartych na dziennika zdarzeń prosto z naszych warsztatów:


W zakresie Graylog świadczymy usługi:

Wdrożenie Graylog

Kompleksowa usługa polegająca na wdrożeniu Grayloga w Twojej sieci firmowej. Z nami nie tylko zainstalujesz komponenty systemu, ale także dopasujesz możliwości programu do swoich firmowych procesów i procedur. Ułatw sobie "start" z rozwiązaniem Graylog i zaproś do współpracy naszego inżyniera.

dowiedz się więcej

Wsparcie techniczne

Jeżeli wdrożysz z nami Grayloga w swojej organizacji, to nasza usługa nie kończy się w dniu kończącym wdrożenie. W ramach usługi wdrożenia zawsze proponujemy Ci nasze wsparcie, które pozwoli Ci zagwarantować Twojej instalacji Grayloga naszą pomoc w rozwiązywaniu problemów, aktualizacjach oraz asystę w modyfikacji widoków prezentujących dane.

dowiedz się więcej

Audyt konfiguracji Graylog

W każdej organizacji zachodzą zmiany w jej funkcjonowaniu. To naturalny proces. Podobnie sprawa wygląda z Graylog, który z wersji na wersję zyskuje więcej funkcji i możliwości. Pozwól nam przeanalizować konfigurację Twojej instalacji Graylog i zobacz jak wiele korzyści przynosi nawet pojedyncza zmiana

dowiedz się więcej

MENU